Virtuální železniční rallye

Tato soutěž navazuje na železniční rallye, nejstarší železničně cestovatelskou soutěž na našem území. Jejím principem je cestování vlaky po území ČR (nebo menšího území, např. kraje, IDS apod.) po dobu cca 9-25 hodin a získávání bodů za ujeté kilometry, dosažené určené prémiové stanice, popř. další bodované události. V roce 2020, kdy vlivem omezení vyplývajících z šíření nemoci COVID-19 nebylo možné uskutečnit v plném rozsahu klasickou soutěž, byla experimentálně vyzkoušena varianta virtuální. Při ní se nikam necestuje, ale je pouze z domova prostřednictvím tohoto webu zadána trasa, která je následně vyhodnocována na základě skutečného zpoždění. Soutěžící mají možnost reagovat na zpoždění a trasu průběžně měnit podle vlastního uvážení. V roce 2023 se bude konat jedna soutěž, jejíž výsledky se nebudou nikam započítávat.
Pravidla soutěže

Aktuální ročník
1/2023 Start: Hradec Král. hl.n. (11.2.2023 8:00)

Korespondenční železniční rallye

Narozdíl od klasické železniční rallye neprobíhá v reálném čase, ale soutěžící mají na vypracování úloh delší dobu cca 8 týdnů. Neuvažuje se se zpožděním ani dalšími provozními vlivy (výluky, nejezdící vlaky apod.). Namísto prémiových stanic je třeba dosáhnout (zpravidla) dvou povinných stanic, ale mohou být pokusně zadány i úlohy odlišné. Jeden ročník se skládá ze 4 kol po 3-4 úlohách. Není nutné odeslat všechny úlohy jednoho kola a není třeba se účastnit všech kol v ročníku. Na závěr soutěže bude na základě výsledků jednotlivých kol vyhlášen vítěz ročníku.

Aktuální ročník

Od roku 2023 pořádá korespondenční rallye opět Robert Babilon na stránkách https://kam.mff.cuni.cz/~babilon/kr-ulohy.html.