Další cestovatelské soutěže

Železniční rallye

Klasická železniční rallye "naživo", podle které vznikla tato virtuální verze. Během roku se konají zpravidla 4 soutěže v délce 9-25 hodin. Některé soutěže se konají po celé ČR (zpravidla v měsících, kdy existuje vhodná celostátní jízdenka jako je jízdenka na léto, skupinová víkendová jízdenka se slevou apod.), jiné pouze na území jednoho kraje nebo IDS.
Stránky soutěže

Railtour

Náročný závod kombinující cestování vlakem a pěší turistiku. Účastní se tří- až pětičlenné týmy, které mají za úkol dobývat checkpointy rozmístěné po celém území ČR. Další body je možné získat za splnění dodatečných bonusových úkolů. Závod trvá 5 dní nepřetržitě a nejlepší týmy během něj urazí skoro 200 km pěšky. Letos by se měl konat 11.ročník a to na začátku srpna. Zároveň by se měla poprvé uskutěčnit podobná soutěž i v Německu pod názvem Bahnsinntour. Průběžně hledám zájemce o účast v mém týmu. Pokud vás soutěž zaujala, pošlete mi soukromou zprávu.
Stránky soutěže

Křížem krážem

Masová akce pořádaná skauty vždy v září na Den železnice, kdy platí skupinová víkendová jízdenka pro 5 osob bez omezení věku. Soutěže se účastní dvou- až pětičlenné týmy, místo startu a trasu si volí každý tým podle svého uvážení. Podobně jako v železniční rallye se bodují poprvé projeté tratě, ovšem bez ohledu na kategorii vlaku. Další body lze získat za splnění dalších úkolů.
Stránky soutěže

PID rallye

Akce pořádaná Klubem dopravní historie při DDM Praha 5 pod záštitou Klubu železničních cestovatelů. Jedná se o akci spíše pro dětské účastníky. Koná se zpravidla dvakrát do roka na jaře a na podzim. Účastnící po dobu 11 hodin cestují všemi prostředky PID a získávají body podle počtu ujetých zastávek a použitého dopravního prostředku. Další body lze získat za dosažené bodované zastávky.
Stránky soutěže

Šalinění

Jak už název napovídá, jedná se o akci probíhající v Brně. Pořádá ji Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Původní koncept se později uskutečnil i v Praze pod názvem Pražská lítačka a v Ostravě pod názvem Lokalki. I této soutěže se účastní zejména děti, i když zde není převaha tak výrazná. Závod trvá pouze 3 hodiny a koná se zpravidla v dubnu. Boduje se počet různých použitých linek a počet různých použitých přestupních zastávek. Kromě toho jsou i zde bodované zastávky.
Stránky soutěže

O závod s PID

Tato zřejmě již zaniklá soutěž kombinovala orientační běh s přesuny MHD. Pořádalo ji nakladatelsví Žaket, které rovněž vydává mapy pro orientační běh. Závodnící měli v určeném časovém limitu dosáhnout co nejvíce bodovaných stanovišť rozmístěných na území Prahy a přitom směli používat pouze MHD a své vlastní nohy. Poslední ročník se konal v roce 2015.

Pokud znáte, nebo jste se dokonce účastnili nějaké jiné podobné akce, dejte vědět ve fóru.