Virtuální železniční rallye: 1/2021

Start: Praha hl.n. (sobota 27.2.2021 7:55)
Cíl: Praha hl.n. (sobota 27.2.2021 20:07)

Za každý km ujetý po neelektrifikované trati jsou 4 bonusové body. Bonusové body jsou pouze za první projetí každého neelektrifikovaného úseku, pokud je zároveň koncový tak první v každém směru. Pokud je elektrifikovaná pouze část úseku, bere se celý jako neelektrifikovaný (např. Praha-Vysočany - Praha-Satalice je celý neelektrifikovaný). Z úseku Dolní Žleb-Dolní Poustevna je 13 km elektrifikováno a 22 km neelektrifikováno. Je třeba získat alespoň 1 bonusový bod.
Mapa sítě včetně elektrifikace

Změny pravidel proti loňské soutěží:

  • Na přestup mezi vlaky je potřeba alespoň 1 celá minuta - pozor tedy zejména u přestupů do protisměru. Bude stačit příjezd a odjezd ve stejný čas.
  • Za pozdní příjezd jsou trestné body pouze pokud je pravidelný příjezd až po 20:07 (u přechodu z jiné stanice minus potřebný přesunový čas).
  • Pěší přechod je možné zadat i s časem před 7:55, ale není možné odjet vlakem s dřívějším časem odjezdu. Zároveň je nutné ho zadat včas tak, aby se stihl přesun provést - není možné zadat přesun v 7:55 a odstartovat v 8:00 (pokud nebude vlak v 8:00 zpožděný). MHD ze startu použít nelze.
  • Čas potřebný na přesun by se měl ve většině případů spočítat sám. Je to čas z mapy.cz mezi symboly příslušných železničních stanic v uvedeném směru, typ pěší, krátká vynásobený koeficientem 0.75 a zaokrouhlený nahoru.
  • Dále je možné využít přesuny veřejnou dopravou jinou než vlak. Použije se opět čas z mapy.cz v uvedeném směru mezi symboly železničních stanic. Ten se už pochopitelně žádným koeficientem nekrátí.
  • Většina přestupů a pěší přesuny jsou vyhodnocovány automaticky. Ručně je schvalováno pouze to, co není v Grappu a to, co zadáte bez vazby na vlak.
  • U zamítnutých přestupů je desetiminutová ochranná lhůta, kdy je možné měnit trasu i po odjetí daného vlaku, jinak jde trasa měnit pouze nejpozději do času, kdy se odjezd objeví v Grappu.

Přihlášení:

Alois Hrbáček, Miloš Šmíd, Karel Bureš, František Štufka, Jakub Oulický, Robert Babilon, Honza Frajer, Antonín KUNC